środa, 13 marca 2013

Warsztaty dla rodziców garść informacji

Coraz popularniejsze stają się warsztaty dla rodziców.
Zwykle są bezpłatne.
Celem takich warsztatów jest głównie prezentacja oferty produktowej skierowanej do rodziców maluszków i kobiet w ciąży.
Często niosą za sobą dość dużą wartość merytoryczną, a ich uczestnicy otrzymują mnóstwo próbek, gadżetów i gratisów. Rodzice mogą też wziąć udział w konkursach z atrakcyjnymi nagrodami.

W zeszłym roku brałam udział w 2 takich spotkaniach, ale w sumie wiem o 4 różnych firmach, które takowe organizują i tutaj właśnie się nimi z wami podzielę.

Podane przeze mnie linki przeniosą was na strony organizatorów bezpłatnych warsztatów dla rodziców i kobiet w ciąży. Wszystkie są bezpłatne, ale trzeba się wcześniej na nie zapisać poprzez formularz rejestracyjny.

Planeta dziecko <- klik Byłam na ich warsztatach w zeszłym roku i bardzo mi się podobały. Były fajnie zaaranżowane przestrzennie, było jasne gdzie co się odbywa. Przestrzeń była podzielona na część dla wystawców i część dla wykładów, zaaranżowano także kącik dla dzieci i miejsce do przewinięcia maluszków. Na poduchach miuki karmiące mamy mogły się wygodnie rozsiąść. Na koniec losowane były fajne, pełnowartościowe produkty. Jak zauważyłam jest w tym roku planowane są warsztaty w 8 miastach, ale nie ma jeszcze terminów. Najlepiej polubić ich na facebooku, wtedy nie przegapicie rozpoczęcia rejestracji.

Moda na brzuszek <- klik Byłam również na warsztatach organizowanych przez tę firmę. Pojechałam na nie aż do Łodzi. Były zorganizowane trochę inaczej. Uczestników podzielono na grupy, a wykłady odbywały się w kilku salach. Grupy przemieszczały się między salami. Niestety wprowadzało to pewnie chaos. Wykłady nie kończyły się w tym samym momencie więc chwilami w części środkowej w której były stosika wystawców robił się tłok. Czas był ograniczony więc nie udało mi się porozmawiać ze wszystkimi wystawcami. Kłopot stanowił też ogłoszony konkurs. Po wykładach zadawane były pytania i ten kto odpowiedział dostawał cukierek. Problem w tym, że zasady były średnio jasne i okazało się, że kilka nie można wyłonić zwycięzcy bo kilka osób miało tyle samo cukierków. Robiono więc dodatkowe losowania, zamieszanie i straszne przedłużanie. Z tego co pisali na swoim fan page zmienili to i teraz mam nadzieję, że wszystko przebiega już sprawnie. Ciężarówki mogą wziąć udział w mini sesji foto i wygrać jakieś nagrody. Ogólnie tematyka warsztatów bardzo ciekawa i cenne gadżety i nagrody. Tu niestety też jeszcze nie podano terminów i lokalizacji kolejnych warsztatów, ale mają pojawić się wkrótce.

Bezpieczny maluch <- klik Na te warsztaty się zapisałam, ale nie pojechałam, bo maluszek już był tuż tuż, a jechać trzeba było do Łodzi. Jednak z informacji na stronie wynikało, że warto w tym roku jechać, zarejestrowałam się więc. Wybieram się tym razem do Kalisza. Zapisy ruszyły i kilka warsztatów już się odbyło.

Mamo nadchodzę <- klik Na tych także nie byłam, ale wydają się ciekawe. Są już terminy i lokalizacje, nie ma jeszcze formularzy rejestracyjnych. Najlepiej polubić profil na fb by nie przegapić rozpoczęcia rejestracji.

Relacja z warsztatów, na które się wybiorę na pewno się ukarze na blogu. Jeśli byliście na któryś z tych warsztatów zapraszam do podzielenia się wrażeniami w komentarzach. Będzie mi miło, jeśli wiedząc o innych organizowanych warsztatach tego typu podzielicie się linkiem.

Jeżeli w waszym mieście nie są organizowane takie akcje nic straconego. Sama w lutym zorganizowałam podobną imprezę w swoim mieście. Był to oczywiście pierwszy raz i może nie taki spektakularny, ale kilku wystawców było. Relacje możecie zobaczyć na stronie -> Targi Bociankowe

2 komentarze:

 1. Witaj. Dzięki za odwiedziny u Nas. Warsztaty dobra sprawa, zawsze można spojrzeć na konkretny problem, zagadnienie od zupełnie innej strony. Z racji mojego zawodu temat nie jest mi obcy, bo swego czasu raz czy nawet dwa razy w miesiącu w warsztatach uczestniczyłam bądź sama je prowadziłam (mowa o spotkaniach o tematyce pedagogicznej). Z urodzeniem maluchów czasu niestety mniej, więc i uczestnictwo moje mniej intensywne. Tak czy siak uważam, że warto...

  OdpowiedzUsuń
 2. Droga Aleksandro,
  Dziękuję za komentarz. Podsunęłaś mi pewien pomysł. Czy zechciałabyś udzielić mi wywiadu i opowiedzieć o technicznej stronie przygotowania takich targów? Tekst ukazałby się na moim blogu.
  Pozdrawiam
  li_lia
  http://lilia.celes.ayz.pl/blog/

  OdpowiedzUsuń